W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacy będą wspierać akcję szczepienia przeciw COVID-19

18.12.2020

 Na zdjęciu widać osoby Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, komendanta głównego PSP i dh. Waldemara Pawlaka prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W tle 2 flagi państwowe. Na ścianie widoczny znak ZOSP RP.

18 grudnia 2020 roku w siedzibie Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem, komendantem głównym PSP i dh. Waldemarem Pawlakiem prezesem ZG ZOSP RP.

W związku z ogólnopolską akcją szczepień przeciw COVID-19 rząd podjął decyzję o wsparciu przez straż pożarną gmin. Strażacy będą pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Gminy będą wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP. Państwowa Straż Pożarna określi potencjał zaangażowania sił i środków PSP i jednostek ochotniczych straży pożarnych.
Działania związane z przewozem osób przez jednostki ochrony przeciwpożarowej będzie koordynowała Państwowa Straż Pożarna. Gminy będą wspierane finansowo przez rząd, a cała akcja będzie przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi.

Uczestnicy spotkania podpisali list intencyjny.

 

 

Żródło: KG PSP
Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Batorski, Gabinet Komendanta Głównego
Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Banaczkowski, Gabinet Komendanta Głównego

Materiały

List intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej realizowania Narodowego Programu Szczepień
list​_intencyjny​_ws​_współpracy​_dotyczącej​_realizowania​_Narodowego​_Programu​_Szczepień.pdf 0.36MB

Zdjęcia (3)