W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar butli z acetylenem

13.07.2021

Na zdjęciu na pierwszym planie widać kamerę termowizyjną i rękawicę strażacką. Na ekranie kamery w rysuje się czarnobiały obraz przedstawiający butle gazowe oraz zmierzoną temperaturę wynoszącą 22 st. C. W tle widoczne dwie butle gazowe - jedna koloru niebieskiego z tlenem, a druga koloru kasztanowego z acetylenem. Butla z acetylenem nosi czarne po pożarowe ślady. Tuż obok butli stoi samochód ciężarowy.

Blisko godziny 12:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie zostało powiadomione o pożarze butli z acetylenem w warsztacie mechanicznym na warszawskim Żeraniu. Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej.

Na miejscu okazało się, że podczas prowadzenia prac palnikiem gazowym doszło do pojawienia się płomieni w okolicach przyłącza reduktora ciśnienia tuż przy zaworze butli z acetylenem. Natychmiast ewakuowano pracowników warszatu oraz sąsiednich zabudowań ze strefy niebezpiecznej i przystąpiono do gaszenia pożaru. Po godzinie schładzania butli z bezobsługowego stanowiska wodnego zdecydowano się przenieść ją do zbiornika z wodą celem dalszego 24-godzinnego schładzania.

Podczas zdarzenia udzielono pomocy medycznej jednemu z pracowników warsztatu, który walczącz z pożarem przed przybyciem straży pożarnej poparzył sobie jedną z dłoni.

Tekst: mł. kpt. Jakub Nowak
Zdjęcia: asp. Łukasz Kieruzal

 

Zdjęcia (2)