W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar na Sprzecznej

29.03.2023

Widoczne dwa samochody pożarnicze przy akcji i strażacy, którzy rozwijają linie gaśnicze.

Po godzinie 2 w nocy trzy zastępy z JRG 5 oraz zastęp z JRG SGSP zostały zadysponowane do pożaru pustostanu na ul. Sprzecznej 8.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP, stwierdzono pożar pomieszczenia zlokalizowanego na drugim piętrze w budynku już niezamieszkałym. W pierwszej fazie działań przystąpiono do resetu pożaru z równoczesnym rozstawieniem drabiny mechanicznej. W związku z uniemożliwionym dostępem do budynku z kondygnacji parteru, ratownicy przy pomocy drabiny nasadkowej weszli na pierwsze piętro budynku w celu ugaszenia pożaru z równoczesnym przeszukaniem budynku. W pomieszczeniu na drugim piętrze pożarem objęte było wyposażenie pomieszczenia na pow. ok. 10 m2. Dodatkowo podano jeden prąd wody w natarciu z drabiny mechanicznej przez okno lokalu znajdującego się na drugim piętrze budynku. Równocześnie do prowadzonych działań w budynku, przystąpiono do stworzenia dostępu z kondygnacji parteru w celu przeprowadzenia wentylacji. Miejsce prowadzonych działań zostało oświetlone przy użyciu najaśnicy.
Po zlokalizowaniu pożaru w związku z brakiem możliwości wykonania otworu wentylacyjnego na kondygnacji parteru, poprzez okno na pierwszym piętrze budynku został wstawiony wentylator elektryczny. Roty znajdujące się w budynku w trakcie przeszukania stwierdziły obecność dwóch osób postronnych, które zostały ewakuowane oraz przekazane obecnej na miejscu prowadzonych działań załodze ZRM (osoby przytomne z zachowanym kontaktem logicznym). Po przebadaniu osób, ratownicy medyczni stwierdzili, że nie wymagają one zabrania do szpitala.
Po przeszukaniu całego budynku, przystąpiono do ponownego jego sprawdzenia - nie stwierdzono obecności osób postronnych. Przy użyciu kamery termowizyjnej zostało sprawdzone pomieszczenie, w którym pierwotnie występował pożar - nie stwierdzono podwyższonej temperatury elementów konstrukcyjnych oraz materiałów palnych znajdujących się w pomieszczeniu (maksymalnie 30 st. C).
Podczas prowadzonych działań została wyznaczona rota ratownicza spośród ratowników biorących udział w działania. Wprowadzono również pomiar ciśnienia w aparatach OUO.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}