W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza

SGPR Warszawa 9

Ratownicy w pomarańczowych kombinezonach i hełmach na głowach stoją pośród gruzowiska. Trzech z nich stoi przy psach ratowniczych rasy labrador. Jeden ze strażaków siedzi na pojeździe typu quad. Na ziemi leżą nosze oraz torba medyczna. W tle samochód ratowniczy. Na horyzoncie widnieje strzelisty komin elektrociepłowni oraz błękitne niebo przesłonięte pierzastymi chmurami.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza „Warszawa 9” z siedzibą w JRG 15

Zadaniem Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej jest podejmowanie działań ratowniczych mających na celu dotarcie i wydobycie osób znajdujących się pod gruzami. W skład grupy wchodzą ratownicy posiadających przeszkolenie z zakresu: ratownictwa wysokościowego, nawigacji satelitarnej GPS oraz obsługi elektronicznych urządzeń do lokalizacji osób znajdujących się pod gruzami. Ponadto w działaniach grupy udział biorą psy ratownicze o specjalności terenowej i gruzowiskowej. Grupa spełnia poziom gotowości ABCU.

Od kwietnia 2009 roku SGPR Warszawa-9 wchodzi w skład Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej HUSAR Poland z Certyfikatem INSARAG przeznaczonej do działań międzynarodowych.

 

Pojazdy znajdujące się na wyposażeniu Grupy Ratownictwa Poszukiwawczo-Ratowniczego:

  • Średni samochód grupy poszukiwawczo ratowniczej Mercedes Atego.

  • Lekki samochód grupy poszukiwawczo ratowniczej Ford Transit.

  • Ciężki samochód ratownictwa technicznego Scania.

  • Lekki samochód rozpoznania ratowniczego Ford Ranger.

  • Ciężki samochód kontenerowy Renault Kerax z kontenerem inżynieryjnym.

  • Quad Suzuki.

Materiały

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 15
{"register":{"columns":[]}}