W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego

SGRWN Warszawa 5

Na pierwszym planie widać dwóch nurków w maskach pełnotwarzowych unoszących się na wodzie. Za nimi na łodzi ratowniczej typu RIB stoi kilku ratowników w czarnych kapokach. Dwóch z nich trzyma liny, które podpięte są do nurków.Jeden ze strażaków stojących na łodzi ma na głowie słuchawki z mikrofonem. W tle widać ogromną hałdę węgla, budynki przemysłowe oraz komin elektrocpiełowni.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Warszawa 5” z siedzibą w JRG 1

Zadaniem Grupy Wodno - Nurkowej jest prowadzenie działań ratowniczych na wszelkiego rodzaju obszarach wodnych oraz obszarach objętych powodzią lub zalaniem, jak również na terenach zalodzonych. W skład grupy wchodzą funkcjonariusze z uprawnieniami do wykonywania czynności ratowniczych pod powierzchnią wody – płetwonurkowie MSWiA. Grupa SGRW-N „Warszawa 5” spełnia najwyższy możliwy poziom gotowości (ABC). 

Dodatkowo od 2021 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśczniczej nr 1 funkcjonuje również Specjalistyczna Grupa Sonarowa, zajmująca się poszukiwaniem zatopionych obiektów oraz osób zaginionych pod wodą.

 

Pojazdy znajdujące się na wyposażeniu Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego:

  • Lekki samochód rozpoznania ratowniczego Ford Ranger.

  • Średni samochód ratownictwa wodnego Iveco.

  • Lekki samochód ratownictwa wodnego Mercedes Sprinter.

  • Cztery łodzie z silnikiem motorowym.

  • Jeden ponton z silnikiem zaburtowym.

  • Skuter wodny.

Materiały

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1
{"register":{"columns":[]}}