W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego

SGRW Warszawa 7

Ratownicy w lekkich kombinezonach w kaskach na głowie stoją między dwoma samochodami strażackimi. Niektórzy z nich mają przerzucone przez ramię zwoje liny alpinistycznej, uprzęże wysokościowe, zestaw karabinków do wspinaczki, rolek zjazdowych itp. Na ziemi stoi torba medyczna. Wszyscy strażacy spoglądają w kierunku wieżowca położonego w centrum Warszawy. Na niebie zgromadzone są ciemne chmury.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Warszawa 7” z siedzibą w JRG 7

Zadaniem Grupy Ratownictwa Wysokościowego jest podejmowanie czynności mających na celu ratowanie ludzi i zwierząt w miejscach i terenach trudnodostępnych, na wysokości oraz poniżej poziomu gruntu. W skład grupy wchodzą starsi instruktorzy i instruktorzy ratownictwa wysokościowego oraz starsi i młodsi ratownicy wysokościowi. Grupa spełnia najwyższy możliwy poziom gotowości operacyjnej (ABC).

 

Pojazdy znajdujące się na wyposażeniu Grupy Ratownictwa Wysokościowego:

  • Lekki samochód ratownictwa wysokościowego Ford Ranger.

  • Podnośnik hydrauliczny o wysokości ratowniczej 37 m Mercedes Econic.

  • Średni samochód ratownictwa wysokościowego Man.

  • Lekki samochód rozpoznania ratowniczego Fiat Freemont.

  • Skokochron przewożony na przyczepie.

Materiały

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7
{"register":{"columns":[]}}