W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Domaniewska/Wołoska

26.04.2021

Zdjęcie 1 – Na zdjęciu znajdują się trzy uszkodzone samochody biorące udział w wypadku, jeden z pojazdów ma otwartą pokrywę silnika, samochód odstawczy leży na prawym boku. W tle widoczne są budynki biurowe

Około godziny 17:56 do Punktu Alarmowego JRG 9 wpłynęło zgłoszenie o wypadku 2 samochodów osobowego oraz  1 samochodu dostawczego. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy:  GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5 oraz GCBA 8,5/56.

 

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu  ulicy Domaniewskiej i  Wołoskiej doszło do zderzenia  dwóch  samochodów osobowych i  jednego dostawczego.  Samochodami podróżowało w sumie 5 osób. W wyniku zdarzenia samochód dostawczy przewrócił się na prawy bok natomiast jeden z samochodów osobowych uderzył w bok drugiego samochodu osobowego stojącego na światłach na ulicy Domaniewskiej.  W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia zastępów PSP wszystkie osoby biorące udział w wypadku znajdowały się na zewnątrz pojazdów i opuściły je o własnych siłach.  W trakcie rozpoznania ustalono, że jedna osoba podróżująca samochodem osobowym wymaga pomocy medycznej. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu osobie poszkodowanej KPP. Dalsze działania zastępów PSP polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zepchnięciu ich na pobocze udrażniając ruch na skrzyżowaniu.

W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały zabrane przez ZRM do szpitala .

W akcji trwającej ponad 2 godziny brało udział 14 strażaków.

Tekst: mł. asp.  Włodarczyk Norbert

Zdjęcia: mł. asp. Włodarczyk Norbert

 

Zdjęcia (4)