W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Klub Młodego Programisty

Na zdjęciu widzimy nauczycielkę porwadzącą dla dzieci zajęcia z podstaw programowania.

Od lokalnych punktów nauką programowania do zajęć online

Kluby Młodego Programisty to działanie Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK, w ramach którego dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczą się programowania.

Do marca 2020 roku Kluby Młodego Programisty miały postać punktów warsztatowych, gdzie za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne dzieci poznawały podstawy programowania na zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów.

W maju 2020 roku, w odpowiedzi na epidemię, wystarował Klub Młodego Programisty online.

Klub Młodego Programisty online (od maja do lipca 2020r.)

Liczba uczestników pierwszych warsztatów Klubu Młodego Programisty online mówi sama za siebie. W premierowych zajęciach wzięło udział ponad 5000 dzieci i rodziców! Transmisję lekcji wyświetliło do tej pory ponad 10 000 osób. Czyli mamy sukces! 

Zainteresowanie naszymi warsztatami online z podstaw programowania okazało się tak duże, że otworzyliśmy je dla wszystkich ciekawych naszej propozycji. Postanowiliśmy prowadzić je w formie streamingu na portalu Facebook. Wszystko po to, by liczba uczestników nie musiała być ograniczona. Podjęliśmy tę decyzję widząc, ile osób rejestruje się na zajęcia…

Ponad 20 000 zgłoszeń

W ciągu zaledwie doby od rozpoczęcia rejestracji na warsztaty osiągnęliśmy zakładany cel – 1000 uczestników dla jednej grupy wiekowej. Każdy następny dzień przynosił kolejne setki i tysiące zgłoszeń, co było miłym zaskoczeniem, ale też dużym wyzwaniem. W ciągu 10 dni na warsztaty zarejestrowało się prawie 22 tysiące dzieci i ich rodziców. Formularz rejestracji na zajęcia dla klas 1-3 wypełniło 12 596 osób, a na warsztaty dla klas 4-6 – 9359.

Widząc takie zainteresowanie postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i transmitować zajęcia na naszym fanpage’u na Facebooku. Dla wszystkich, bez limitu uczestników i bez konieczności zakładania konta.

– Zainteresowanie zajęciami w internetowej edycji Klubu Młodego Programisty raz jeszcze pokazały, że dzieciaki i rodzice czekają na takie aktywności. Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że choć – z uwagi na pandemię – nie możemy spotykać się stacjonarnie, możemy uczyć się w sieci i to w dużo większej grupie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Dzięki internetowi w naszych zajęciach online wzięło udział kilkaset razy więcej uczestników, niż pomieściłyby nasze sale warsztatowe – dodaje szef MC.

Transmisję pierwszych warsztatów dla klas 1-3 obejrzało ponad 11 000 osób, a dla klas 4-6 – niemal 10 tysięcy. A to dopiero początek!

Razem w klubie

Jeśli trochę żałujecie, że nie wzięliście udziału w naszych zajęciach, nie przejmujcie się. Możecie to nadrobić i do nas dołączyć. Za nami dopiero pierwsze warsztaty, a na cały cykl składa się 10 spotkań, które odbywają się:

  • w każdy wtorek, w godz. 17.30-18.30, dla uczniów klas 1-3,
  • w każdą środę, w godz. 17.30-18.30, dla uczniów klas 4-6.

Nigdzie nie musicie iść, zapraszamy bezpośrednio na transmisję wideo na naszym fanpage’u na Facebooku.

Widzimy się co tydzień o tej samej porze, w tym samym miejscu, jeszcze przez 9 tygodni, zgodnie z harmonogramem dostępnym na www.klubmlodegoprogramisty. Nie musicie mieć konta w mediach społecznościowych, aby uczestniczyć w zajęciach – relacja z warsztatów jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy kliknąć w podany link.

Jeśli nie braliście udziału w warsztatach, nagrania z warsztatów możecie odtworzyć – w dogodnym dla Was czasie – na naszym kanale YouTube i na profilu KMP na Facebooku.

Kluby Młodego Programisty stacjonarne (do marca 2020r.)

Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczą się programowania. Za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy.

Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej) zaplanowano kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach trudności.

16 Klubów w 16 miastach

Punkty zlokalizowane są w Siedlcach, Nysie, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie. Punkty warsztatowe, w zależności od miasta, powstały w takich instytucjach jak domy kultury, centra nauki, ośrodki edukacyjne, biblioteki, czy świetlice.

Materiały

Więcej informacji o Klubach Młodego Programisty
Strona główna Klubu Młodego Programisty
Funpage Klubu Młodego Progamisty