W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejnych 60 ratowników medycznych z Państwowej Straży Pożarnej zostanie oddelegowanych do wsparcia medyków w walce z COVID-19

29.03.2021

Zdjęcie przedstawia ratowników medycznych ubranych w białe, całościowe ubrania ochronne na tle pomieszczenia medycznego gdzie ratownicy ubierają się do czynności służbowych. Na pierwszym planie ratownik ubierający rękawice jednorazowe na dłonie

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję w sprawie oddelegowania od 1 kwietnia 2021 r. kolejnych 60 strażaków posiadających uprawnienia ratowników medycznych, do walki z COVID-19 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Będą to strażacy z terenu województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego.

Do tej pory do działań w szpitalach oraz utworzonych tymczasowych szpitalach i oddziałach, oddelegowanych jest 95 ratowników medycznych z PSP, którzy mogą m.in. obsługiwać respiratory, dokonywać wkłuć, podawać lekarstwa.

Wszyscy strażacy PSP posiadają przeszkolenie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, natomiast ponad 2 400 spośród nich posiada dodatkowo uprawnienia ratownika medycznego.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcie: KW PSP w Szczecinie