W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar garażu w Karlinie

06.10.2021

Zdjęcie wykonane w nocy, przed otwartą bramą garażu. Widać wnętrze garażu po pożarze. Pomieszczenie ma okopcone ściany, na środku stoi agregat oddymiający. Na podłodze leżą rozwinięte węże strażackie

06.10.2021 roku o godzinie 18:47 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie odebrał zgłoszenie telefoniczne o pożarze garaży w Karlinie przy ulicy Spokojnej. Dyżurny na miejsce pożaru zadysponował 4 zastępy straży pożarnej z JRG Białogard i OSP Karlino. Strażacy na miejscu pojawili się już po kilku minutach natychmiast przystępując do działań. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że pali się jeden garaż. Pożarem objęte jest wnętrze garażu a właściciel zdążył wyprowadzić auto na zewnątrz. Zabezpieczony został teren akcji. Do środka pomieszczenia wprowadzona została rota w zabezpieczeniu ODO, która przy pomocy prądu wody ugasiła pożar. Po ugaszeniu przystąpiono do częściowej rozbiórki garażu, przelewaniu pogorzeliska i wynoszeniu pozostałości na zewnątrz. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną w celu eliminacji ukrytych zarzewi ognia. Działania zakończono o godzinie 20:46. Straty oszacowano na 20 tys. zł a przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Opracowanie: mł. ogn. mgr Marcin Rynkiewicz
Zdjęcia: archiwum KP PSP Białogard

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}