W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar poddasza w miejscowości Smęcino

11.10.2021

Zdjęcie wykonane w jesienny, słoneczny dzień. Na zdjęciu widoczne dwa pojazdy gaśnicze oraz podnośnik strażacki. Pojazdy stoją przy drodze biegnącej do miejsca zdarzenia

11.10.2021 o godzinie 16:23 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie odebrał formatkę ze zgłoszeniem o pożarze w miejscowości Smęcino. Pożar w budynku jednorodzinnym (piętrowym) zaczyna rozprzestrzeniać się na dach. Na miejsce zadysponowane zostały jednostki z JRG Białogard, OSP Tychowo i OSP Kowalki. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustali, że dym wydobywa się spod dachu budynku a wszyscy mieszkańcy bezpiecznie opuścili nieruchomość. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka budynku w celu określeniu dokładnej lokalizacji pożaru. Źródło pożaru zostało zlokalizowane przy kominku na parterze budynku. Zapaleniu uległy belki przylegające do przewodu kominowego. W celu ugaszenia pożaru strażacy musieli dokonać częściowej rozbiórki ściany i kominka. Pożar został ugaszony przy pomocy szybkiego natarcia. Cały budynek został dokładnie sprawdzony kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym w celu eliminacji wystąpienia ukrytych zarzewi ognia i gazów. Działania zakończono o godzinie 18:54. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zapalenie się drewnianych belek od stalowej rury podłączonej do przewodu dymowego. Straty oszacowano na 20 tys. złotych.

Opracowanie: mł. ogn. mgr Marcin Rynkiewicz
Zdjęcia: archiwum KP PSP Białogard

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}