W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar trawy wzdłuż nasypu kolejowego

07.06.2021

Zdjęcie przedstawia pożar trawy na nasypie kolejowym w miejscowości Drzonowo Białogardzkie. Rota gaśnicza w umundurowaniu specjalnym i hełmach gasi wodą trawę na nasypie

7 czerwca 2021 r. ok. godz. 13.30 w miejscowości Drzonowo Białogardzkie w powiecie białogardzkim doszło do pożaru trawy wzdłuż nasypu kolejowego na odcinku około 3 km. Działania 5 zastępów ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pociągów na czas trwania akcji gaśniczej i podaniu środków gaśniczych w natarciu. W miejscach, gdzie pożar rozwijał się obejmując tereny leśne, strażaków wspomagał pojazd leśnictwa przystosowany do gaszenia pożarów w miejscach trudno dostępnych. Spłonęła trawa na nasypie kolejowym i kilkanaście podkładów kolejowych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria układu hamulcowego w wagonie kolejowym pociągu. Straty oszacowano na 100 tys. zł. W działaniach brały udział: JRG PSP w Białogardzie, OSP w Tychowie, OSP w Sadkowie, OSP w Rogowie, służby leśnictwa Nosibądy, Drzonowo, Sadkowo, przedstawiciel PKP.

Opracowanie: Jacek Twardoń
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Białogardzie

Zdjęcia (5)