W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w Przegoni

10.10.2021

Zdjęcie wykonane w nocy. Na zdjęciu podnośnik straży pożarnej oraz dwóch strażaków w piaskowym ubraniu. Strażacy sprawiają podnośnik i przygotowują się do gaszenia sadzy w kominie. Przy strażaku stoi wiadro z piaskiem, szpadel i taczka

10.10.2021 o godzinie 18:46 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie odebrał zgłoszenie telefoniczne o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Przegonia. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Białogard. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustali, że zapaleniu uległa sadza w przewodzie kominowym powyżej wyczystki znajdującej się na wysokości poddasza. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy wygasili palenisko, rozstawili podnośnik i z kosza podnośnika przy pomocy piachu i sprzętu kominiarskiego ugasili pożar. Cały budynek dokładnie sprawdzono ze szczególnym uwzględnieniem przewodu kominowego i jego okolic. Kontroli dokonano kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym w celu eliminacji wystąpienia ukrytych zarzewi ognia i gazów mogących zagrozić życiu człowieka. Budynek dodatkowo przewietrzono. Działania zakończono o godzinie 20:10. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym. Straty oszacowano na 1 tys. złotych.

Opracowanie: mł. ogn. mgr Marcin Rynkiewicz
Zdjęcia: archiwum KP PSP Białogard

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}