Powrót

Silny wiatr nad powiatem białogardzkim

27.01.2022

Głównym punktem zdjęcia jest widok na przechylone niebezpiecznie nad drogą drzewo. Drzewo jest bardzo duże i w każdej chwili może runąć. Przy drzewie stoją strażacy którzy przygotowują się do usunięcia zagrożenia

27.01.2022 o godzinie 11:23 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie odebrał zgłoszenie o niebezpiecznie pochylonym drzewie nad drogą znajdującą się w okolicach miejscowości Nawino.
Na miejsce udały się dwa zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Białogardu.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie Strażacy rozstawili podnośnik i przy pomocy mechanicznych pił do cięcia drewna usunęli zagrożenie.
Działania zakończono o godzinie 12:57 i udano się do bazy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia były silne i gwałtowne podmuchy wiatru, które osiągały siłę nawet 20 m/s.

Opracowanie: mł. ogn. mgr Marcin Rynkiewicz
Zdjęcia: archiwum KP PSP Białogard

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}