W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek dźwigu w Karlinie

30.08.2021

Zdjęcie przedstawia widoczny od przodu żółty dźwig budowlany na samochodzie ciężarowym leżący do góry kołami na poboczu drogi. Po prawej stronie pojazdu strażacy i policjanci na tle czerwonego samochodu strażackiego

30 sierpnia 2021 roku około godziny 12.00 w miejscowości Karlino doszło do wypadku z udziałem dźwigu budowlanego na samochodzie ciężarowym. Pojazd zjechał z jezdni i przewrócił się na poboczu drogi. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych, a z pojazdu wyciekał płyn hydrauliczny. Działania zastępów strażackich polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zbieraniu oleju do zbiorników zastępczych. Ze względu na dużą pojemność zbiornika i jego nienaturalne położenie na miejsce zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego z JTG nr 2 w Szczecinie. Strażacy przy użyciu pompy beczkowej odpompowali ze zbiornika pojazdu  500 litrów oleju. Podczas działań ratowniczych ruch na drodze 1056Z odbywał się wahadłowo. W działaniach brały udział:  JRG w Białogardzie, JRG w Szczecinie, OSP w Karlinie, ZRM, Straż Miejska w Karlinie i Policja. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, straty w pojeździe oszacowano na 300 tys. zł.

Opracowanie: Jacek Twardoń
Zdjęcia: z archiwum KP PSP w Białogardzie

Zdjęcia (4)