W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek w miejscowości Stajkowo

18.04.2021

Zdjęcie przedstawia stojący na drodze i częściowo na poboczu uszkodzony samochód osobowy marki BMW. Pojazd widoczny bokiem od strony kierowcy posiada liczne uszkodzenia nadwozia. Za pojazdem po prawej strony stoją strażacy i ratownicy medyczni. Zdjęcie wykonane nocą

18 kwietnia 2021 roku około godziny 1.00 w pobliżu miejscowości Stajkowo w powiecie białogardzkim doszło do groźnego wypadku samochodu osobowego. Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierujący pojazdem BMW zjechał z drogi do przydrożnego rowu. W chwili przybycia zastępów na miejsce zdarzenia kierowca znajdował się  poza pojazdem. Działania zastępów strażackich polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i oświetleniu terenu działań. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i zaopatrzonego medycznie przekazali przybyłym Zespołom Ratownictwa Medycznego. W związku z prawdopodobieństwem udziału w zdarzeniu innych podróżujących, dokonano przeszukania pobliskiego terenu. Działania poszukiwawcze nie przyniosły efektu. W działaniach brały udział: JRG w Białogardzie, OSP w Pomianowie, OSP w Biesiekierzu, Policja, Zespoły Ratownictwa Medycznego. Straty w pojeździe oszacowano na 5 tys. zł.

Opracowanie: Jacek Twardoń
Zdjęcia: z archiwum KP PSP w Białogardzie

Zdjęcia (2)