W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy pojazd w Komendzie Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej

25.06.2021

Na zdjęciu nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

24 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po zakończeniu obrad Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej zaprosił członków rady na czele ze starostą dąbrowskim Panem Lesławem Wieczorkiem oraz Wicestarostą Panem Krzysztofem Brykiem do Komendy Powiatowej PSP. Podczas wizyty Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. kpt. Marek Bator wraz z zastępcą kpt. Krzysztofem Romańskim zaprezentowali nowo pozyskany samochód ratowniczo-gaśniczy w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach”.

Nowy pojazd został również zaprezentowany Posłowi na Sejm RP Panu Wiesławowi Krajewskiemu podczas roboczej wizyty w dniu 25 czerwca 2021 r.

Samochód zabudowano na podwoziu firmy MAN TGM 13.290 z napędem 4×4. Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 2930 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 340 litrów, system piany sprężonej ze zbiornikiem 100 l i autopompa o wydajności prawie 3000 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar.

Do tego między innymi aparaty powietrzne z butlą kompozytową o pojemności min 6,8 l/300 bar 6 kpl, prądownice, węże tłoczne W75 i W52, węże ssawne, przełączniki, klucze, drabina dwuprzęsłowa, drabina nasadkowa, pilarka łańcuchowa, piła tarczowa, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, zestaw PSP R-1 i zestaw narzędzi hydraulicznych składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, poduszek pneumatycznych, zabezpieczenia poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, zestaw podpór i klinów, maty (plandeki),zbijaka do szyb, przecinaka do pasów, piły do szyb klejonych i zestawu pokrowców.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w poprawę funkcjonowania oraz wyposażenia dąbrowskich strażaków.

Oprcowanie i zdjęcia: st. kpt. Daniel Misiaszek, KP PSP Dąbrowa Tarnowska.

Zdjęcia (5)