W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna "OGNIK"

23.11.2020

Zdjęcie przedstawia salę edukacyjną, na ścianach naklejki imitujące wyposażenie pomieszczenia w szafę, łóżko itp.

Sala edukacyjna "OGNIK" powstała w Komendzie Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej w 2018 roku w ramach rządowego programu "Bezpieczna +", który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu w całej Polsce powstały sale edukacyjne do prowadzenia przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczą się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz będą mogły przymierzyć ubrania strażackie a także zapoznać się ze sprzętem strażackim.

Sala przeznaczona jest docelowo dla dzieci ze szkół podstawowych. Dla pozostałych uczniów prowadzimy odrębne zajęcia.

W celu ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt telefoniczny - tel. 14 642 61-10 Korzystanie z sali jest bezpłatne.

Opracował: st. kpt. Daniel Misiaszek, KP PSP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia: archiwum KP PSP Dąbrowa Tarnowska.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}