W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Włączenie OSP Czachów do KSRG

05.06.2021

Zdjęcie przedstawia złożenie meldunku Naczelnika OSP Czachów Komendantowi Powiatowemu PSP w Gryfinie o rozpoczęciu uroczystości.

     W dniu 5 czerwca br. w miejscowości Czachów w gminie Cedynie odbyła się uroczystość z okazji włączenia miejscowej OSP w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Decyzję Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka wręczył Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie bryg. Sławomir Michalski. Włączenie OSP Czachów do KSRG z dniem 1 maja 2021 r. jest zwieńczeniem działalności jednostki w ostatnich latach. Zaangażowanie i determinacja strażaków w niesieniu pomocy mieszkańcom gminy zostanie teraz rozszerzona na teren całego powiatu gryfińskiego. Po części oficjalnej, którą prowadził d-ca uroczystości Naczelnik OSP w Czachowie dh. Łukasz Zator, Prezes OSP w Czachowie dh. Arkadiusz Mruk zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek połączony piknikiem z okazji Dnia Dziecka.

     W uroczystości brali udział: Burmistrz Miasta i Gminy Cedynia Adam Zarzycki, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gryfinie dh. Paweł Trzaskoś, Nadleśniczy Nadleśnictwa Chojna Sylwan Barcz.

Zdjęcia (5)