W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenia OSP

Organizacja szkoleń dla Ochotniczych Straży Pożarnych jest ustawowym zadaniem Komendanta Powiatowego PSP, realizowanym na mocy art. 13 ust. 6 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej.

W zakresie organizacyjnym i merytorycznym Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Mazowieckim realizuje szkolenia dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych na podstawie "Zasad organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych" zatwierdzonych przez Komendanta Głownego PSP w 2015 roku. Na każdy rok opracowywane są plany szkoleń OSP, sporządzane na podstawie analizy gotowości operacyjnej jednostek oraz bieżących potrzeb w tym zakresie.

Szkolenia sa przeprowadzane z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury technicznej komendy oraz w zależności od potrzeb i mozliwości - na zewnętrznych obiektach i terenach. Każde szkolenie prowadzi wykwailifowana kadra aspirantów i oficerów, a egzamin przeprowadza komisja powołana rozkazem przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W sekcji "Materiały"  znajdują się do pobrania niezbędne materiały - obowiązujące programy szkoleń oraz link do pobrania podręczników do szkoleń OSP, a w galerii prezentujemy archwialne materiały fotograficzne ze szkoleń OSP.

Materiały

Karta skierowania na szkolenie OSP
Karta-skierowania-OSP.pdf 0.19MB
Zasady organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych
Zasady​_organizacji​_szkoleń​_członków​_Ochotniczych​_Straży​_Pożarnych​_biorących​_bezpośredni​_udział​_w​_działaniach​_ratowniczych.pdf 9.09MB
Program szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych
Program​_szkolenia​_podstawowego​_strażaków​_ratowników​_Ochotniczych​_Straży​_Pożarnych.pdf 7.43MB
Program szkolenia kierowców-konserwatorów sprzętu ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych
Program​_szkolenia​_kierowców-konserwatorów​_sprzętu​_ratowniczego​_Ochotniczych​_Straży​_Pożarnych.pdf 3.18MB
Program szkolenia kierujących działaniem ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych (Dowódców OSP)
Program​_szkolenia​_kierujących​_działaniem​_ratowniczym​_dla​_członków​_Ochotniczych​_Straży​_Pożarnych​_(Dowódców​_OSP).pdf 3.94MB
Program szkolenia Naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych
Program​_szkolenia​_Naczelników​_Ochotniczych​_Straży​_Pożarnych.pdf 3.01MB
Program szkolenia Komendantów Gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Program​_szkolenia​_Komendantów​_Gminnych​_Związku​_Ochotniczych​_Straży​_Pożarnych​_RP.pdf 3.82MB
Podręczniki do szkoleń OSP do pobrania w formacie pdf

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}