W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Apel Komendanta Głównego o oddawanie osocza

25.03.2021

Logo Państwowej Straży Pożarnej w wersji kolorowej. Biały napis Państwowa Straż Pożarna na wstędze koloru kobaltowego. Powyżej historyczny hełm strażacki z godłem Państwa Polskiego - Orłem Białym umieszczonym na tle czerwonego koła. Hełm otaczają od góry dwa historyczne toporki strażackie osadzone na drzewcach koloru złotego. Nad toporkami czerwone płomienie. Poniżej napisu oraz z lewej i prawej strony hełmu znajuje się wieniec wieniec koloru złotego z liści i owoców dębu oraz wawrzynu.

Do 24 marca br. wśród strażaków PSP i OSP, którzy zachorowali na COVID-19, odnotowano 4092 „ozdrowieńców” (3662 PSP/430 OSP). Wciąż jednak pojawiają się nowe zachorowania. W związku z tym, dla dobra wszystkich funkcjonariuszy i ich rodzin oraz całego społeczeństwa, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak apeluje do wszystkich strażaków, którzy przeszli chorobę COVID-19 lub mają potwierdzoną obecność przeciwciał w organizmie, o oddawanie osocza – jest ono składnikiem krwi, który skutecznie wspomaga leczenie COVID-19.

Apel Komendanta Głównego

 

Zdjęcia (1)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
26.03.2021 02:15 st. sekc. Bartosz Angiel
Pierwsza publikacja:
26.03.2021 02:11 st. sekc. Bartosz Angiel