W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Numer 998 przełączony do CPR-u

02.09.2021

Info grafika dotycząca przełączenia numeru 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na czerwonym tle biały numer 998 i 112.

W dniu dzisiejszym nastąpiło przekierowanie połączeń wykonywanych z terenu naszego powiatu na numer alarmowy 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Od tej chwili wszystkie osoby wybierające na swoich telefonach numer alarmowy straży pożarnej połączą się z Operatorem Numeru Alarmowego w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. Dzięki rozbudowanemu w całym kraju systemowi w przypadku zajętości wszystkich Operatorów w łódzkim CPR osoba dzwoniąca zostanie połączona z innym wolnym operatorem na terenie kraju. Dlatego bardzo ważne jest, aby osoba zgłaszająca zdarzenie możliwie najdokładniej powiedziała co się dzieje i w jakim miejscu.

Proces przełączania numeru 998 będzie trwał na terenie województwa łódzkiego do 8 września, harmonogram przełączania poszczególnych powiatów można znaleźć w naszym poprzednim artykule (https://www.gov.pl/web/kppsp-pabianice/przelaczanie-numeru-998-do-cpr-u).