W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Plenerowy Piknik Rodzinny w Ksawerowie

02.09.2021

Po lewej stronie mata na której ułożony jest sprzęt ratowniczy (odcinek wężowy z prądownicą, hooligan, narzędzia hydrauliczne, aparat powietrzny oraz pilarka do drewna). Po prawej widać niebieski namiot Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach po bokach którego stoją manekiny ubrane w strażackie ubrania specjalne. W tle po prawo scena główna.

W czwartek 2 września 2021 r. na terenie Gminnego Domu Kultury w Ksawerowie odbył się Plenerowy Piknik Rodzinny organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Wśród wystawców znaleźli się: Wojska Obrony Terytorialnej, Koło Gospodyń Wiejskich, Wojskowe Zakłady Lotnicze, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Łódzka oraz Komenda Powiatowa PSP 
w Pabianicach.

Wydarzenie miało na celu prezentację działalności rożnych instytucji. W trakcie pikniku na stanowisku Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach można było zobaczyć sprzęt używany przez strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych, uzyskać informacje na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Wszyscy odwiedzający stoisko Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie w trakcie którego do rozwiązania był test składający się z pięciu pytań z zakresu wiedzy o ochronie przeciwpożarowej. Wśród biorących udział w konkursie rozlosowano nagrody którymi było 6 dualnych czujek dymu i tlenku węgla.

Pogoda i frekwencja jak zawsze dopisała.

Zdjęcia (3)