W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ruszył proces szczepień przeciw COVID-19 dla służb mundurowych

24.03.2021

Na pierwszym planie przy mikrofonie stojący Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak. Przemawia z okazji inauguracji programu szczepień przeciw COVID-19 dla służb mundurowych. Komendant występuje w nowym typie umundurowania (spodnie w kolorze piaskowym, polar w kolorze czarnym). Po prawej stronie zdjęcia, również przy mikrofonie, mężczyzna w szarym garniturze, białej koszuli i granatowym krawacie. Po lewej stronie zdjęcia mężczyna z obsługi medycznej, spogląda w swoją lewą stronę. Jest ubrany w biały kitel. Wszyscy Panowie mają na twarzach maseczki. W tle za oknami widać trybuny Stadionu Narodowego.

24 marca 2021 r. o godzinie 14.00 w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe".

Przystąpienie do szczepień poprzedzone było briefingiem prasowym z udziałem wiceministra w MSWiA Pana Błażeja Pobożego a także komendantów głównych służb mundurowych podległych MSWiA. „Każdego dnia służby mundurowe dbają o bezpieczeństwo obywateli a od roku są na pierwszej linii walki z pandemią” – podkreślił podczas konferencji wiceminister Błażej Poboży. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazał słowa podziękowania dla Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za uruchomienie szczepień dla służb mundurowych. Ponadto, do funkcjonariuszy i druhów skierował słowa „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy". Komendant Bartkowiak zaapelował również do wszystkich strażaków, którzy przeszli chorobę COVID-19 lub mają potwierdzoną obecność przeciwciał w organizmie, o oddawanie osocza. Jednocześnie podziękował za wszystkie dotychczasowe działania w walce z pandemią.

Po konferencji rozpoczęto proces pierwszych szczepień, któremu poddał się m.in. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępcą, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP nr 4 i zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP nr 6 KM PSP m. st. Warszawy. Łącznie zaplanowano w tym dniu szczepienie dla 45 funkcjonariuszy PSP. Dalsze szczepienia będą odbywały się w następnych dniach zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepień.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: Zespół prasowy KG PSP

Wideo

Zdjęcia (8)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
26.03.2021 02:12 st. sekc. Bartosz Angiel
Pierwsza publikacja:
26.03.2021 02:12 st. sekc. Bartosz Angiel