W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

O Komendzie

Zdjęcie zrobione wczesną wiosną w słoneczny dzień, dronem z lotu ptaka. Widoczne zabudowania komendy powiatowej i boisko trawiaste. Na placu wewnętrznym zaparkowane są samochody strażackie i osobowe. W tle widoczne sąsiednie zabudowania przy ul. 3 maja.

fot. Emilia Pietras/Adam Psica

Powiat proszowicki chroniony jest przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, w skład której wchodzi Jednostka Ratowniczo Gaśnicza. Na terenie powiatu działają 65 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, z czego 10 włączonych zostało do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Rejon działania Komendy Powiatowej PSP w Proszowicach obejmuje swoim zasięgiem sześć jednostek administracyjnych, to jest gminy miejsko-wiejskie: Proszowice, Nowe Brzesko i Koszyce oraz  trzy gminy wiejskie: Koniusza, Pałecznica i Radziemice. Powierzchnia powiatu wynosi 414,6 km2. Użytki rolne stanowią około 83% powierzchni powiatu, lesistość kształtuje się na poziomie około 2%. W powiecie mieszka ok. 45 tys. ludzi, z czego ok. 6 tys. mieszka w mieście powiatowym Proszowice. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 108 osoby na km2.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach zatrudnia łącznie 51 osób, w tym:

– 37 funkcjonariuszy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej

– 12 funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej

– 2 osoby cywilne w Komendzie Powiatowej

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
28.12.2020 19:20 Krzysztof Jaskulski
Pierwsza publikacja:
22.11.2020 16:38 Krzysztof Jaskulski