W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar stodoły w Krowiarkach

Zdjęcie przedstawia objętą ogniem stodołę oraz działania gaśnicze prowadzone przez strażaków

Dnia 17.11.2020 roku o godz. 20:56 Stanowisko Kierowania PSP w Raciborzu przyjęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Krowiarki. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, iż pożarem była objęta cała stodoła. W stodole znajdowało się 150 okrągłych balotów słomy oraz koń i trzy kozy. Do stodoły przylegała dobudówka nieobjęta pożarem, w której znajdowały się sprzęty do pielęgnacji i utrzymania koni.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu w pierwszej fazie działań 6 prądów wody w natarciu na palącą się stodołę.  Równocześnie przy pomocy dwóch ładowarek teleskopowych wywożono z wnętrza stodoły palącą się słomę i dogaszano w bezpiecznym miejscu. Po zlokalizowaniu pożaru i wstępnym dogaszeniu przystąpiono do rozebrania mocno nadpalonej konstrukcji dachu oraz zniszczonych ścian ( konstrukcja zagrożona była zawaleniem), co w efekcie umożliwiło bezpieczne wprowadzenie do środka obiektu ratowników i dotarcie do martwych zwierząt. Następnie przystąpiono do dalszego wywożenia słomy i przelewania pogorzeliska.  Zapewniono stałe podmiany ratowników działających na miejscu akcji. Wodę do gaszenia pozyskano z 3 najbliższych hydrantów. Na miejscu pożaru pozostała druga ładowarka oraz jeden zastęp OSP celem dozorowania pogorzeliska.