W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19

23.03.2021

Przekazanie ulotek dla gminy Kuźnia Raciborska. Na zdjęciu przedstawiciel KP PSP Racibórz, Urzędu Gminy w Kuźni Raciborskiej i Zarządu Gminnego OSP. Przekazania dokonano w jednostce OSP.

W ramach Narodowego Programu Szczepień przekazano do samorządów i jednostek ochotniczych straży pożarnych 24 tysiące ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Druhny i druhowie rozpoczęli kolportowanie ulotek do mieszkańców powiatu raciborskiego. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.
 

opracowanie: KP PSP Racibórz na podstawie materiałów KG PSP
zdjęcia: KP PSP Racibórz

Zdjęcia (3)