W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Chwaszczewo – tragiczny wypadek na drodze powiatowej.

06.09.2021

5 września 2021 roku o godz. 9.16 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce otrzymało zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla w miejscowości Chwaszczewo, gm. Sidra.

Wypadek Chwaszczewo

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastęp  z JRG Sokółka oraz zastępy z najbliższych OSP KSRG Jacowlany i Janów. Niestety do zdarzenia nie udało się zadysponować miejscowej jednostki OSP spoza KSRG.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze powiatowej DP 1303 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Motocykl znajdował się całkowicie rozbity na poboczu i posiadał ślady pożaru, natomiast samochód osobowy z całkowicie rozbitym przodem znajdował się na jezdni. Nieprzytomny motocyklista leżał na drodze w znacznej odległości od jednośladu, natomiast kierowca samochodu osobowego opuścił pojazd o własnych siłach – nie stwierdzono obrażeń.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy personelowi ZRM w przywracaniu czynności życiowych nieprzytomnemu motocykliście. Równocześnie zastępy OSP schłodziły prądem wody  spalone części  motocykla ugaszonego przez osoby postronne gaśnicami proszkowymi. Następnie odłączono akumulatory w obydwu pojazdach oraz zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbetu. Niestety nie udało się uratować życia motocyklisty – po około 40 minutach resuscytacji krążeniowo – oddechowej ratownik medyczny rozpoznał zgon mężczyzny w wieku około 31 lat. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas prowadzonych czynności dochodzeniowo – śledczych przez Policje i Prokuratora.

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży (JRG Sokółka, OSP KSRG Janów, Jacowlany) – łącznie 14 osób oraz Pogotowie Ratunkowe, Policja i Prokurator.

Zdjęcia (3)