W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kumiała – działania ratownicze podczas utonięcia w zbiorniku wodnym.

12.07.2021

11 lipca 2021 roku o godz. 16.56 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce otrzymało zgłoszenie o utonięciu w zbiorniku wodnym w miejscowości Kumiała, gm. Korycin.

Kumiała - utonięcie w stawie

Jednocześnie dyspozytor Pogotowia Ratunkowego  przekazał informację, że potrzebna jest pomoc  dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w ewakuacji ciała unoszącego się na wodzie przy brzegu stawu.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA z JRG Sokółka oraz SLRt z OSP KSRG Korycin ze sprzętem do ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym. Na miejsce zdarzenia samochodem operacyjnym wyjechał również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Korycin potwierdzono informację ze zgłoszenia – około 2 metrów od krawędzi brzegu zbiornika wodnego (stawu) o wymiarach około 50 x 35 m znajduje się ciało mężczyzny bez oznak życia. Na miejscu obecny był patrol Policji oraz ambulans ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do wody ratowników OSP zabezpieczonych w sprzęt do ratownictwa wodnego (wodery, kamizelka-kapok, linka ratownicza) i ewakuacji poszkodowanego poza strefę zagrożenia na brzeg,  Wydobytemu ze stawu mężczyźnie pomocy medycznej udzielił zespół ZRM. Niestety działania okazały się nieskuteczne - ratownik medyczny odstąpił od medycznych czynności ratunkowych. Na miejsce zdarzenia przybył Prokurator. Policja ustaliła, że mężczyzna był kierowcą jednej z ciężarówek parkujących przy pobliskiej restauracji zlokalizowanej przy drodze krajowej Nr 8. Miejsce zdarzenia przekazano Policji do dalszych czynności dochodzeniowo – śledczych.

W działaniach udział brały 3 zastępy straży (KP PSP Sokółka, JRG Sokółka, OSP KSRG Korycin) – łącznie 11 osób oraz Pogotowie Ratunkowe, Policja i Prokurator.


STRAŻACY POWIATU SOKÓLSKIEGO APELUJĄ O ROZSĄDEK I ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS KĄPIELI NA AKWENACH WODNYCH !!!

Zdjęcia (3)