W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sokółka – pogadanka o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą.

09.07.2021

9 lipca 2021 r. strażacy Komendy Powiatowej PSP spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w I turnusie półkolonii „Wakacje w Mieście 2021” zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Spotkanie z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą

O godzinie 10 nad zalewem wodnym w Sokółce strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sokółce przeprowadzili pogadankę, podczas której poinstruowali dzieci jak zachować się w obliczu różnego rodzaju niebezpieczeństw występujących podczas wakacji. Z uwagi na miejsce spotkania skupiono się na omówieniu sposobów bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą. Następnie zaprezentowano i omówiono uczestnikom spotkania sprzęt znajdujący się na wyposażeniu wozów bojowych, zapoznano dzieci ze specyfiką pracy strażaka, jego rolą w systemie bezpieczeństwa oraz profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w życiu codziennym. Nie lada atrakcją okazała się możliwość zajęcia miejsca w kabinie załogi samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Głównym celem spotkania realizowanego w ramach kampanii „Bezpieczne Wakacje” było upowszechnianie wiedzy wśród młodych ludzi na temat zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.


Pomimo corocznych apeli służb mundurowych i mediów oraz prowadzonych przez służby kampanii przypominających o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, na terenie powiatu sokólskiego bardzo często dochodziło w poprzednich latach do utonięć podczas kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych.

Bieżący rok jeszcze przed okresem wakacyjnym niestety również zapisze się w tych niechlubnych statystykach – w dniu 16 czerwca br. zastępy z JRG Sokółka prowadziły działania ratownicze podczas utonięcia na zalewie wodnym w Sokółce.

W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYM OKRESEM LETNIEGO WYPOCZYNKU STRAŻACY POWIATU SOKÓLSKIEGO APELUJA O ROZSĄDEK I ZACHOWANIE BEZPIECZEŃSTWA !!!

Woda to żywioł więc korzystając z jej uroków nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Poniżej zamieszczamy kilka porad na temat zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą oraz kąpieli w wodzie.

Materiały

Woda – jak unikać zagrożeń
woda.pdf 0.23MB

Zdjęcia (8)