W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię – raport z dowozów na szczepienia oraz szczepień strażaków PSP i OSP w powiecie sokólskim.

01.06.2021

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy kontynuują działania w zakresie pomocy w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Dowóz na szczepienia realizowany przez OSP

W okresie od 3 lutego do 31 maja 2021 r. na terenie powiatu sokólskiego jednostki ochrony przeciwpożarowej pomogły dotrzeć do punktów szczepień 25 osobom, które nie mogły tam dojechać we własnym zakresie. Transport realizowali druhowie z jednostki OSP KSRG Suchowola, OSP KSRG Janów, OSP KSRG Nowy Dwór, a także OSP KSRG Olsza, OSP Dąbrowa Białostocka i Kamienna Stara (pojazdem Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej). Przewóz odbywał się z zapewnieniem bezpieczeństwa dla kierowcy pojazdu oraz osoby przewożonej.

Jednocześnie trwa proces szczepień strażaków jednostek PSP i OSP z powiatu sokólskiego drugą dawką szczepionki przeciw COVID-19 - pierwszą dawke szczepionki w szpitalu SP ZOZ w Sokółce przyjęło 22 strażaków PSP i 167 druhów OSP.

Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz
Zdjęcia: OSP Olsza, Janów, Suchowola.

Zdjęcia (4)