W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aplikacja STOP COVID ProteGo Safe

02.03.2021

STOP COVID – ProteGO Safe – po zainstalowaniu na telefonie i uruchomieniu funkcji Bluetooth – szuka w Twoim otoczeniu innych telefonów, na których również jest zainstalowana lub takich, które korzystają z jej europejskich odpowiedników.

Zdjęcie przedstawia reklamę aplikacji STOP COVID ProteGo Safe

Jeśli je znajdzie w odległości mniejszej niż 2 metry i nawiąże z nimi kontakt na przynajmniej 15 minut, to zapamięta ten kontakt (w zaszyfrowany sposób) na 14 dni.

Jeśli w tym czasie właściciel telefonu z aktywną aplikacją zachoruje i udostępni tę informację – użytkownicy aplikacji, z którymi się spotkał, otrzymają powiadomienie i zostaną ostrzeżeni o ryzyku infekcji COVID–19.

Jak to się dzieje?

STOP COVID - ProteGo Safe działa tak, jak tożsame aplikacje innych państw UE – w oparciu o technologię Exposure Notification. To rozwiązanie pozwala monitorować kontakty między urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth. Dokładniej, umożliwia wymianę zaszyfrowanych kluczy między urządzeniami. Zaszyfrowany klucz to nic innego jak zaszyfrowana wiadomość. Każdy użytkownik aplikacji, u którego zdiagnozowano COVID–19 - udostępniając klucze, anonimowo ostrzega osoby, z którymi miał kontakt.

Aplikacja nie zbiera, ani nie korzysta z żadnych danych użytkowników, które znajdują się w pamięci telefonu. Aby skutecznie działała, nie musisz podawać ani danych osobowych, ani danych kontaktowych. Aplikacja jest w pełni bezpieczna.

Jak pomaga?

1. Ostrzega Cię przed ryzykiem infekcji. Jeśli miałeś kontakt z osobą zakażoną COVID-19, dostaniesz powiadomienie na telefon.

WAŻNE! Powiadomienie jest anonimowe. Jego otrzymanie, nie oznacza to, że chorujesz na koronawirusa, ani że musisz iść na kwarantannę. To tylko ostrzeżenie o kontakcie z koronawirusem.

2. Praktyczne informacje i wskazówki – aplikacja to źródło wiarygodnych informacji. Wraz z powiadomieniem o kontakcie z koronawirusem podpowie Ci, co w takiej sytuacji zrobić.

3. Łatwo i szybko zapiszesz się na test na COVID–19 (bez konieczności kontaktu z lekarzem POZ). Jeśli dostaniesz powiadomienie o kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem i wynik Twojego - dostępnego w aplikacji - testu oceny ryzyka jest niepokojący, sprawnie zapiszesz się na test.

4. Pomaga chronić najbliższych i znajomych przed zakażeniem COVID–19. Jeśli dzięki powiadomieniu zachowasz większą ostrożność i np. zrezygnujesz ze spotkania z rodziną lub ze znajomymi – pomożesz ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Przydatne funkcje

1. Test oceny ryzyka. To szybka analiza stanu zdrowia. Na podstawie objawów pozwala ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem.

2. Dziennik zdrowia. To miejsce, gdzie codziennie możesz notować wysokość swojej temperatury, brak lub występowanie takich objawów, jak: katar, kaszel, dreszcze i ból mięśni. To miejsce na notatki z kim się spotkaliśmy i gdzie byliśmy. To także pomoc dla służb sanitarnych - jeśli zachorujesz, będą mogły szybciej dotrzeć do osób zagrożonych zakażeniem.

3. COVID-19 w Polsce. Pokazuje aktualne dane na temat pandemii (liczbę zgonów, zakażonych i osób, które wyzdrowiały).

4. Obserwacja powiatów. Dzięki tej funkcji masz aktualne informacje o sytuacji epidemicznej w wybranych regionach.

5. Ostrzeż w Europie. Dzięki tej funkcji możesz wysłać powiadomienie o możliwym narażeniu na kontakt z koronawirusem do użytkowników aplikacji innych państw członkowskich Unii Europejskiej lub otrzymać powiadomienie od nich bez instalowania aplikacji z innych krajów.

Zróbmy wszystko, aby zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Więcej informacji na www.gov.pl/stopcovid

 

Źródło: www.gov.pl/stopcovid

{"register":{"columns":[]}}