W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne dotyczące ustawy o ochotniczej straży pożarnej w powiecie zambrowskim

25.05.2021

Zdjęcie przedstawia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej ubranych w mundury wyjściowe podczas spotkania w sprawie ustawy o ochotniczej straży pożarnej, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie.

W ramach konsultacji społecznych projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej w dniu 25 maja 2021 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie odbyło się spotkanie z członkami ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli:

  1. st. bryg. Krzysztof Konicki – Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie,
  2. bryg. Adam Wysmułek – Z-ca Komendanta Powiatowego  PSP w Zambrowie,
  3. st. kpt. Paweł Gwardiak – Z-ca d-cy JRG,
  4. druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych – przedstawiciele zarządów poszczególnych jednostek oraz działacze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z terenu powiatu zambrowskiego.

W trakcie spotkania przedstawiono przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej prezentację multimedialną dotyczącą projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

 Przedstawiciele KP PSP w Zambrowie omówili główne założenia przepisu oraz odpowiadali na pytania i wątpliwości zgłaszane przez strażaków ochotników związane z proponowanymi zapisami ustawy.

Ponadto przedstawiono uzasadnienie do projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej, przygotowane przez Biuro ds. ochrony ludności i obrony cywilnej KG PSP oraz interdyscyplinarnego zespołu badawczego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Opracował: bryg. Adam Wysmułek
Zdjęcia: KP PSP Zambrów

Zdjęcia (3)