W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mianowanie na wyższe stanowisko służbowe

27.04.2021

Zdjęcie przedstawia od lewej Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie starszego brygadiera Krzysztofa Konieckiego w ubraniu dowódczo-sztabowym, ogniomistrza Damiana Dębka w ubraniu koszarowym oraz Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie młodszego brygadiera Adama Wysmułka w ubraniu dowódczo-sztabowym. Zdjęcie zostało zrobione z okazji mianowania na wyższe stanowisko służbowe ogniomistrza Damiana Dębka i wykonane w jednym z pomieszczeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Ratowanie życia i zdrowia ludzi stanowi najważniejsze zadanie wykonywane przez podmioty Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji braku możliwości udzielenia skutecznej pomocy przez jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Zakres ratownictwa medycznego realizowanego przez podmioty KSRG obejmuje wykonywanie przez ratowników czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a w szczególności czynności podejmowanych wobec osoby w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia. Ważne zadanie pełnią w tym systemie koordynatorzy ratownictwa medycznego służący na co dzień w Komendach Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej.

Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie w uznaniu wzorowo i sumiennie pełnionej służby z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka 2021 wyróżnił mianowaniem na wyższe stanowisko służbowe ogn. Damiana Dębka – nieetatowego Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego PSP pełniącego służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Zdjęcia (1)