W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku gospodarczego w Zambrowie

24.11.2021

Zdjęcie przedstawia strażaka w ubraniu bojowym podczas gaszenia wodą objętego pożarem budynku gospodarczego. Zdjęcie wykonano w nocy.

W chwili przyjazdu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano budynek gospodarczy całkowicie objęty pożarem, murowany kryty blachą i eternitem. Z informacji uzyskanych od właściciela wynikało, że w budynku nie przebywały żadne osoby. Kilkanaście metrów od obiektu objętego pożarem znajdował się budynek mieszkalny zamieszkały przez 6 osób, w tym dwoje dzieci. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu w obiekcie poprzez wyłączenie bezpieczników znajdujących się w budynku mieszkalnym  i podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu na płonący budynek. Następnie przeszukano budynek gospodarczy (brak osób poszkodowanych) i przystąpiono do wykonywania niezbędnych prac rozbiórkowych połaci dachowej i drewnianego stropu przy pomocy piły do cięcia drewna i narzędzi burzących. Usunięto resztki nadpalonego materiału na zewnątrz obiektu i dogaszono je prądem wody. W celu wykrycia zarzewi ognia korzystano z kamery termowizyjnej. W czasie prowadzenia działań ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego.

Opracowanie: st. kpt. Paweł Gwardiak

Zdjęcia: zambrow.org

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}