W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym

okopcona ściana po pożarze kotłowni

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie formatką z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wybuchu pieca w kotłowni przydomowej. Po przybyciu pierwszych zastępów SP zastano pożar w pomieszczeniu kotłowni (brak widocznych oznak detonacji w pomieszczeniu kotłowni). Mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem i nie potrzebowali pomocy medycznej. Z informacji uzyskanych od mieszkańców, że w pomieszczeniu znajdowała się butla z gazem propan-butan. Budynek parterowy, murowany kryty blachą z dobudowaną kotłownią
o wymiarach 4x4 m2.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu do budynku, podaniu 2 prądów wody (jeden w natarciu na palące się pomieszczenie, drugi w obranie budynku. Po częściowym ugaszeniu pożaru wyniesiono butlę z gazem na zewnątrz w celu dalszego schładzania.

Opracowanie: asp. sztab. Jerzy Szczechura

Zdjęcia: KP PSP Zambrów

Zdjęcia (1)