W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Próbna ewakuacja w I Liceum Ogólnokształcącym w Zambrowie

21.09.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków w ubraniach specjalnych podczas wchodzenia do budynku szkoły z linią gaśniczą w celu ugaszenia pozorowanego w ramach próbnej ewakuacji pożaru w jednym z pomieszczeń szkoły. Na zdjęciu widać część budynku szkoły oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy stojący na placu przed szkołą z włączonymi światłami mijania i niebieskimi światłami błyskowymi. Zdjęcie w pochmurny dzień wykonano przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie.

Dnia 21 września 2021 r. odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne uczniów i pracowników I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie. O zamiarze przeprowadzenia ćwiczeń Dyrektor I LO w Zambrowie zgodnie z obowiązującymi przepisami poinformował Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie.

Prawidłowości przeprowadzenia sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji dokonał funkcjonariusz z Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie. W ćwiczeniach wzięły udział również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zambrowie.

Głównym celem przeprowadzenia ćwiczeń było doskonalenie umiejętności oraz praktyczne sprawdzenie możliwości organizacji i warunków ewakuacji z budynku.

Po zakończeniu próbnej ewakuacji strażacy z JRG w Zambrowie mieli możliwość zapoznania się z obiektem, rozkładem pomieszczeń oraz drogami ewakuacyjnymi.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}