W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Próbna ewakuacja w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie

17.09.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków w ubraniach specjalnych podczas wchodzenia do budynku szkoły z linią gaśniczą w celu ugaszenia pozorowanego w ramach próbnej ewakuacji pożaru w jednym z pomieszczeń szkoły. Na zdjęciu widać część budynku szkoły, zaparkowane przy szkole cywilne samochody osobowe oraz na pierwszym planie średni samochód ratowniczo-gaśniczy stojący na środku parkingu z włączonymi światłami mijania i niebieskimi światłami błyskowymi. Zdjęcie w pochmurny dzień wykonano przed budynkiem Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Dnia 17 września 2021 r. odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne uczniów i pracowników Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. O zamiarze przeprowadzenia ćwiczeń Dyrektor ZSA w Zambrowie zgodnie z obowiązującymi przepisami poinformowała Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie.

Prawidłowości przeprowadzenia sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji dokonał funkcjonariusz z Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie. W ćwiczeniach wzięły udział również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zambrowie.

Głównym celem przeprowadzenia ćwiczeń było doskonalenie umiejętności oraz praktyczne sprawdzenie możliwości organizacji i warunków ewakuacji z budynku.

Po zakończeniu próbnej ewakuacji uczniowie ZSA w Zambrowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem używanym podczas akcji ratowniczo-gaśniczych a także posłuchania o zagrożeniu jakie niesie ze sobą tlenek węgla w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Po zakończeniu pokazu sprzętu połączonego z pogadanką strażacy z JRG w Zambrowie mieli możliwość zapoznania się z obiektem, rozkładem pomieszczeń oraz drogami ewakuacyjnymi.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}