W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uderzenie samochodu osobowego w słup elektryczny

10.04.2021

samochód osobowy stojący na pasie jezdni po uderzeniu w słup elektryczny, w tle samochód ratowniczo-gaśniczy

W dniu 10.04.2021r. o godz. 16:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące uderzenia samochodu osobowego w słup elektryczny. Na  miejsce zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Zambrów. Powiadomiono Pogotowie Energetyczne. W chwili przyjazdu jednostek Straży Pożarnej zastano uszkodzony samochód osobowy stojący częściowo na chodniku i na jednym z pasów jezdni, oraz uszkodzony słup elektryczny niskiego napięcia z zerwanymi linkami. Kierujący pojazdem bezpośrednio po zderzeniu opuścił auto i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, odcięciu dopływu prądu z akumulatora oraz zakręceniu butli z gazem w pojeździe. W trakcie działań ruch na drodze był całkowicie wstrzymany.

Opracowanie: st.ogn. Radosław Chmielewski

Zdjęcia: KP PSP Zambrów

Zdjęcia (1)