W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna "OGNIK"

W dniu 21.12.2015r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbyła się  uroczystość oficjalnego otwarcia  sali edukacyjna OGNIK, utworzonej w ramach Rządowego Programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach pod nazwą „Bezpieczna+” .

Zgorzelec to pierwsze miasto na Dolnym Śląsku gdzie oficjalnie została utworzona sala edukacyjna OGNIK.

logo ognik

REGULAMIN SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” PRZY KP PSP ZGORZELEC

 1. Sala edukacyjna „OGNIK” przy KP PSP w Zgorzelcu przeznaczona jest dla dzieci/młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym od 6- 13 lat oraz w wieku gimnazjalnym 13- 15 lat.
 2. W obiekcie sali edukacyjnej „OGNIK” przy KP PSP w Zgorzelcu dzieci/młodzież muszą przebywać pod opieką osób pełnoletnich ( opiekunów, wychowawców, nauczycieli), które ponoszą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.
 3. Z urządzeń sali edukacyjnej „OGNIK” należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem i funkcją.
 4. Przed wejściem na teren sali edukacyjnej „OGNIK” należy odzież wierzchnią oraz obuwie pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym ( dzieci/młodzież powinny posiadać obuwie zmienne).
 5. Godziny otwarcia: Wtorek – Czwartek w godzinach 10:00-14:00
 6. Maksymalna ilość uczestników w zajęciach: pojedyncza grupa – do 15 osób, maksymalnie grupa jednorazowo do 30 osób.
 7. W przypadku grupy liczącej do 30 osób wymagana jest obecność 2 opiekunów.
 8. Za umyślne zniszczenia mienia, wyposażenia i elementów pokazowych odpowiedzialność ponoszą opiekunowie.
 9. Zwiedzanie obiektu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zgorzelcu może nastąpić przed zajęciami w sali „OGNIK” , po zabezpieczeniu przez Dowódcę JRG Zgorzelec- przewodnika.
 10. Zwiedzanie „pokoju spalonego” tylko za zgodą opiekuna grupy.
 11. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
 12. Po przejściu całej ścieżki edukacyjnej przez uczestników- uczestnicy dokonują zwrotu  sprzętu i wyposażenia będącego na stanie sali „Ognik”.
 13. Organizator w miarę możliwości zapewnia uczestnikom dyplom i drobny upominek.
 14. Uczestnictwo w ścieżce edukacyjnej uprawnia organizatora do umieszczenia w księdze pamiątkowej i stronie internetowej KP PSP w Zgorzelcu informacji z wizyty oraz zdjęcia.
 15. Ze względu na realizację podstawowych zadań ustawowych, Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu w każdej chwili zastrzega sobie prawo odwołania rezerwacji lub przerwania zajęć.

 

Zapisy na wizytę klas w sali edukacyjnej „OGNIK” działającej przy KP PSP Zgorzelec:

Sekcja Kontrolno-Rozpoznawcza  tel. 75 77 51 145 w. 20 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}