W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Transport osób do punktów szczepień

01.03.2021

Dwóch funkcjonariuszy PSP pomaga starszej osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim w dotarciu do punktu szczepień.

Strażacy z powiatu zgorzeleckiego pomagają w transporcie osobom, które nie mogą we własnym zakresie dotrzeć do wyznaczonych punktów szczepień. Działania są prowadzone w ścisłej współpracy z koordynatorami, wyznaczonymi w każdej Gminie powiatu zgorzeleckiego. W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19, strażacy zapewniają osobom transport pojazdami operacyjnymi spod miejsca zamieszkania do punktu szczepień i z powrotem. Zapotrzebowanie na transport ustalają Koordynatorzy Gminni i przekazują potrzeby w tym zakresie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, skąd dysponowane są wyznaczone jednostki OSP lub PSP.

Na dzień 24.02.2021 strażacy z powiatu zgorzeleckiego zrealizowali 29 transportów podczas których przewieziono 32 osoby. Na terenie miasta Zgorzelec transport wykonują strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Zgorzelec.

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, natomiast na stronach Urzędów Gmin znajdą Państwo kontakt do Koordynatorów Gminnych, gdzie można zgłaszać potrzeby w zakresie zapewnienia transportu do punktów szczepień.

Opracował: mł. bryg. Hubert Jarosz