W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

„Dyskont spożywczy w ogniu”

13.06.2021

widok nadpalonej elewacji budynku dyskontu spożywczego, na dachu pracujący strażacy
W niedzielne popołudnie 13 czerwca br. ok. godz. 16:09 stanowisko kierowania KP PSP w Złotoryi otrzymało zgłoszenie o pożarze dyskontu spożywczego
w miejscowości Świerzawa. W związku z widocznymi oznakami pożaru na zewnątrz obiektu do działań zadysponowano większą ilość sił i środków. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że pożar rozwija się od palących się palet i makulatury po elewacji w stronę dachu. Zabezpieczono teren działania wstrzymując jednocześnie ruch drogowy na drodze wojewódzkiej biegnącej wzdłuż obiektu. Następnie przystąpiono do działań gaśniczych podając łącznie 4 „prądy wody” (terminologia używana w straży pożarnej). Na wszelki wypadek przeszukano pomieszczenia wewnątrz obiektu. Przy pomocy drabiny mechanicznej strażacy wykonali dostęp do palących się elementów dachu jednocześnie wykonując prace rozbiórkowe części jego  poszycia. W działaniach brało udział łącznie 13 zastępów oraz 47 strażaków w tym:  zastępy JRG Złotoryja, OSP Świerzawa, OSP Sokołowiec, OSP Rząśnik, OSP Pielgrzymka, OSP Prusice, OSP Wojcieszów, OSP Zagrodno (tzw. zabezpieczenie rejonu).
Okoliczności oraz przyczynę pożaru ustala złotoryjska policja.
 
oprac. kpt. Marcin Grubczyński

Zdjęcia (2)