W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Poranny Pożar

27.03.2021

widok stojących umundurowanych strażaków przed budynkiem mieszkalnym, widoczna drabina przystawiona do jednego z okien
W sobotę 27 marca br. ok godz. 5:50 w miejscowości Olszanica (gm. Zagrodno) doszło do groźnego pożaru w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po przyjeździe pierwszych sił i środków zauważono wydobywający się dym z uchylonych okien i otwartych drzwi od mieszkania. Przed przybyciem straży pożarnej lokatorzy ewakuowali na korytarz budynku osobę poszkodowaną. Działania zastępów polegały na ewakuacji osoby poszkodowanej z korytarza w miejsce bezpieczne na zewnątrz budynku oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ponadto przystąpiono do ewakuacji pozostałych mieszkańców budynku (10 osób) na zewnątrz obiektu. Jednocześnie podjęto działania gaśnicze wewnątrz mieszkania. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono cały budynek. Nadpalone elementy wyposażenia mieszkania wyniesiono na zewnątrz. Dokonano pomiarów kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym - nie stwierdzono zagrożeń. Osobę poszkodowaną przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.
W działaniach udział brały zastępy z JRG w Złotoryi, OSP Zagrodno, OSP Pielgrzymka. Przyczynę pożaru ustala złotoryjska policja.
 
oprac. kpt. marcin Grubczyński
fot. OSP Zagrodno