W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacy walczą ze skutkami nawałnic

15.07.2021

powalone drzewo na jezdni, w tle pojazd straży pożarnej

Jak podaje Zespół prasowy KG PSP od 14 lipca do godz. 8 rano 15 lipca 2021 r. w związku ze zjawiskami atmosferycznymi straż pożarna w całym kraju interweniowała ponad 6300 razy, najwięcej w woj.: łódzkie 1890, śląskie 837, kuj.-pomorskie 1009, mazowieckie 1079, małopolskie 478, wielkopolskie 157, opolskie 152.

Działania strażaków polegały na usuwaniu wiatrołomów, zabezpieczaniu uszkodzonych dachów (wiatr uszkodził bądź zniszczył 488 dachów), pompowaniu wody z zalanych posesji. 14 lipca przeprowadzono ewakuacje 52 obozów, które polegały na przemieszczeniu się do bezpiecznych obiektów niemal 4 tys. uczestników obozów w całym kraju.

Na terenie powiatu złotoryjskiego strażacy 11-krotnie usuwali skutki przechodzących frontów burzowych. Ich działania polegały głownie na wypompowaniu wody z zalanych piwnic oraz usuwaniu wiatrołomów. W nocy z 14 na 15 lipca trzy zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu złotoryjskiego ( JRG Złotoryja, OSP Pielgrzymka, OSP Zagrodno) zadysponowano na teren powiatu bolesławieckiego w ramach pomocy dla tamtejszej straży pożarnej w związku z trudną sytuacją po przejściu nawałnicy.

oprac. kpt. Marcin Grubczyński
fot. OSP Brochocin

Zdjęcia (1)