XXVII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Ulicznym

18.09.2022

podium, na którym stoi 3 zwycięzców w biegu z pucharami i medalami, poniżej umundurowani komendanci straży pożarnej

W niedzielę 18 września na 10 kilometrowej trasie w Przemyślu rywalizował strażak z naszej komendy asp Lucjan Rec. Na linii startu stanął wspólnie z grupą ponad 500 biegaczy, wśród których było prawie 80 strażaków. Była to już 10 edycja „Przemyskiej Dychy”, w ramach której zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Ulicznym.
Lucjan relacjonuje, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i na pewno będzie chciał tam wracać na kolejne edycje. Jedynie pogoda nie dopisała ze względu na obfite opady deszczu, mocny wiatr i temperaturę która oscylowała w okolicach ósmej kreski powyżej zera.
Mimo wszystko bieg zalicza do bardzo udanych ze względu na osiągnięcie swojego rekordu na odcinku 10km. Czas jaki uzyskał (35:44,34) pozwolił na zajęcie 13. miejsca OPEN strażaków oraz 3. miejsce w kat. wiekowej M20.
Na uwagę również zasługuje klasyfikacja drużynowa, w której nasz strażak dorzucił swoją cegiełkę, dzięki czemu Dolnośląska Kadra Strażaków uplasowała się na wysokim 2 miejscu.

tekst i zdjęcia: asp. Lucjan Rec