W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Film „Mistrz” z Nagrodą Specjalną KRRiT na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Maksymiliany 2021 we Wrocławiu

08.10.2021

7 października br., podczas gali zakończenia festiwalu, Członek KRRiT prof. Janusz Kawecki na ręce Eleonory Szafran, córki Tadeusza Pietrzykowskiego, wręczył Nagrodę Specjalną KRRiT dla reżysera filmu Macieja Barczewskiego.

Zdjęcie w poziomie. Uczestnicy gali stojący na tle telebimu z wizerunkiem św. Maksymiliana Kolbe

„Mistrz” przedstawia historię znanego polskiego boksera, Tadeusza „Teddy” Pietrzykowskiego, który na początku II Wojny Światowej trafia do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Walka na ringu dla spragnionych rozrywki niemieckich barbarzyńców staje się dla niego sposobem na przetrwanie obozowego piekła.

Film otrzymał Nagrodę KRRiT za przedstawienie, iż nawet w warunkach ekstremalnego zła można wydobyć dobro, które daje nadzieję i zwycięża.

Organizatorami Festiwalu są Klasztor OO. Franciszkanów z Niepokalanowa i Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II, którzy w 2016 r. przenieśli Festiwal z Niepokalanowa do Wrocławia.

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj".

{"register":{"columns":[]}}