W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działalność międzynarodowa KRRiT

KRRiT posiada ustawowe upoważnienie do podejmowania działań na forum międzynarodowym w sprawach istotnych dla funkcjonowania i rozwoju sektora audiowizualnego.

Podstawowym kierunkiem działań KRRiT jest współpraca z właściwymi organami państwa w zakresie przygotowywania stanowisk Polski, które mają wpływ na unijną politykę audiowizualną.

Działalność międzynarodowa KRRiT odbywa się na kilku poziomach:

•    Unii Europejskiej;
•    Rady Europy;
•    Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego (EAO);
•    Europejskiej Platformy Organów Regulacyjnych (EPRA);
•    Forum Organów Regulacyjnych Europy Centralnej (CERF);
•    WorldDAB;
•    współpracy bilateralnej z odpowiednikami KRRiT w innych krajach.

Zaangażowanie KRRiT w europejską politykę audiowizualną ma szereg aspektów. Istotną jego częścią jest debata nad sposobem skutecznej implementacji i harmonizacji postanowień unijnego prawa medialnego. KRRiT, w oparciu o wiedzę na temat problemów i potrzeb krajowego rynku audiowizualnego, wnosi swój wkład również poprzez udział w konsultacjach ogłaszanych przez Komisję Europejską oraz w pracach komitetów i grup doradczych działających przy Komisji Europejskiej. Rola działających na obszarze UE niezależnych organów regulacyjnych ds. audiowizualnych usług medialnych jest coraz bardziej znacząca; ostatnia nowelizacja Dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych wprowadziła przepis dotyczący funkcjonowania i zakresu działania Europejskiej Grupy Regulatorów ds. audiowizualnych usług medialnych (ERGA).

 

{"register":{"columns":[]}}