W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Rzecznika Prasowego KRRiT w odniesieniu do publikacji Dziennika Gazeta Prawna z dnia 3 sierpnia 2021 r. - „Jak Krajowa Rada zmieniła zdanie w sprawie TVN”

03.08.2021

W okresie przytoczonym przez DGP, Departament Prawny KRRiT nie zamawiał opinii prawnych. Przygotował jedynie wewnętrzne opracowanie o charakterze roboczym, dotyczące obowiązku wynikającego z art. 40a ustawy o rtv, a więc obowiązku zgłoszenia transakcji.

Zdjęcie poziome. Czarny napis "KRRiT" na białej ścianie. Widok z ukosa.

Należy zatem podkreślić, że przedmiotowe opracowanie nie dotyczyło analizy art. 35 ustawy, który jest przedmiotem obecnego postępowania i narzuca limit 49% udziału kapitałowego w spółkach medialnych dla podmiotów spoza EOG.

W 2015 r. KRRiT oficjalnie nie ustosunkowała się do problemu, nie została podjęta żadna uchwała ani stanowisko lub decyzja Przewodniczącego KRRiT.

Na posiedzeniu KRRiT w marcu 2015 roku z udziałem przedstawicieli Scripps Networks Interactiv, na pytanie wprost o możliwość zawarcia transakcji Przewodniczący Krajowej Rady uchylił się od odpowiedzi. Należy jednak podkreślić, że członkowie KRRiT zdawali sobie wówczas sprawę z zagrożeń prawnych, jakie niosła wspomniana transakcja.

Obecnie, niezależnie od materiałów roboczych, KRRiT posiada szereg pogłębionych interpretacji art. 35. Organ dysponuje również znacznie szerszą wiedzą w zakresie struktury właścicielskiej Grupy Discovery.

Powyższe materiały służą aktualnie Krajowej Radzie do wypracowania stanowiska.

{"register":{"columns":[]}}