W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Przewodniczącego KRRiT z dnia 5 lipca 2016 r. o cofnięciu koncesji dla Radia Hobby

14.07.2021

Decyzja o uchyleniu wyroku Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego została podjęta na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej, 28 kwietnia 2021 r.

pusta sala sądowa

Orzeczenie NSA jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu.

Podstawą do wszczęcia postepowania przez KRRiT o cofnięcie koncesji spółce Hobby na nadawanie programu Radio Hobby, było codzienne rozpowszechnianie przez tego nadawcę audycji publicystycznych rosyjskiego Radia Sputnik, należącego do Federalnego Państwowego Zjednoczonego Przedsiębiorstwa Międzynarodowa Agencja Informacyjna „Rossija Siegodnia”.

Decyzja Przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka z 5 lipca 2016 r. została przez nadawcę zaskarżona do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego. W następstwie niekorzystnego dla siebie wyroku, 13 października 2017 r. Spółka Hobby złożyła skargę kasacyjną do NSA.

Przez ten czas, wskutek nierozstrzygniętego postepowania sądowego, Radio Hobby nadawało program do momentu wygaśnięcia koncesji, tj. do 18 listopada 2018 r.

Powyższa sytuacja wskazuje na nieprecyzyjne przepisy w ustawie o radiofonii i telewizji, co w rażący sposób może naruszać interesy państwa polskiego.

Zdaniem KRRiT zachodzi konieczność pilnego uszczegółowienia niektórych zapisów ustawy, co jest niezbędne z uwagi na polską rację stanu.