W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekt filmu dokumentalnego „Piątka poznańska” nagrodzony przez KRRiT w ramach konkursu Pitching Forum XIII Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

02.10.2021

2 października 2021 r. podczas Gali Zamknięcia festiwalu, nagrodę odebrał z rąk członka KRRiT Elżbiety Więcławskiej-Sauk autor projektu - Artur Piotrowski.

Zdjęcie ilustracyjne w poziomie. Członek KRRiT Elżbieta Więcławska-Sauk stoi na scenie, wręcza dyplom laureatowi. W tle ekran z czerwonym napisem na białym tle - "XIII Festiwal Filmowy NNW"

„Piątka poznańska” to historia męczenników II wojny światowej, członków Narodowej Organizacji Bojowej, przedstawiona z perspektywy 22-letniej dziewczyny, 60-letniego motocyklisty patrioty oraz artysty malarza, uczestników rajdu śladami Piątki do Poznania, Wronek, Berlina i Drezna.

Min. Elżbieta Więcławska-Sauk przyznała również swoją własną nagrodę dla autora projektu filmowego „Król nafty” - Michała Bożka.

"Król nafty" to filmowa opowieść o Władysławie Długoszu, który ogarnięty gorączką "czarnego złota" odnajduje w Galicji dwie miłości swojego życia, do Ojczyzny i do kobiety. O obydwie będzie musiał walczyć.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW organizowany przez Stowarzyszenie Scena Kultury prezentuje filmy dokumentalne i fabularne o tematyce historycznej i patriotycznej. Jest najważniejszym tego typu wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

{"register":{"columns":[]}}